Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ"

Посвята у студенти

Перше вересня в медичному коледжі ХМАПО

Перше вересня для учнівства стає днем, з якого наступний  життєвий крок розпочинається, як кажуть, з чистого аркуша. У медичному коледжі ХМАПО перший урок нового навчального року розпочався з теми  здорового способу життя. Адже зараз це актуальніше для нас,  ніж будь-коли. Тому на педагогічний захід зібралися в актовій залі разом студенти усіх курсів, їхні батьки, друзі і звичайно ж викладачі. Урок вела викладач коледжу кандидат медичних наук Ніна Іванівна Прилипська. А ще  вона керує науковими  дослідженнями  студентів-гуртківців  з  питань здоров’я молоді.

Зрозуміло, що мета людини – жити щасливо, створювати гарну сім’ю, мати достойний прибуток, а для цього потрібне здоров’я. Яка роль медичної  сестри у цій сфері? Володарка найгуманнішої професії народжується з дивним даром милосердя, опановує масу медичних знань, навчається  вправними руками допомагати страждучим. Уже за ці людяні якості медичний  трудівник заслуговує на те, щоб мати відмінне здоров’я.

Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий, застерігає  народна мудрість. Адже сучасний світ розставляє безліч підступних пасток для молоді, щоб шкодити власному здоров’ю і укорочувати життя.  На прикладах  відеосупроводу учасники ще раз впевнилися, до яких шокуючих наслідків призводять  шкідливі звички - паління, алкоголь, наркоманія.

Студенти коледжу тепер чітко знають, що таке здоровий спосіб життя. Це -  оптимальний режим праці і відпочинку, правильне харчування, достатня рухова активність, особиста гігієна, загартовування, викорінювання шкідливих звичок, любов до близьких, позитивне сприйняття життя.

Дотримання всього цього дозволяє людині до глибокої старості зберігати фізичне,  психічне й моральне здоров'я.

У рамках  наукового дослідження студенти-гуртківці  методом анкетування підопічних коледжу з’ясували, що абсолютно здоровим свій спосіб життя  не визнав ніхто. Лише 5% анкетованих вважали їхній спосіб життя практично здоровим, бо вони не палять, не вживають алкогольні напої, займаються спортом, стараються раціонально харчуватися. Отже, отриманий результат виявився невтішним.

- Ви, як учні медичного навчального закладу та майбутні медики, повинні зробити рішучий крок до здорового способу життя, активно його пропагувати, бути прикладом його дотримання, - закликала педагог. Присутні відповіли шквалом схвальних оплесків.

Ще неодноразово актова зала вибухала аплодисментами, бо зразу відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти. Нинішнього року  було багато бажаючих вступити в цей навчальний заклад, тому в його ряди влилося чимало здібної і красивої молоді, яка прагне  осягати  незвідане, нести зміни на краще.

Директор коледжу доцент Віра Дмитрівна Гірка, звертаючись до вихованців, називала їх не інакше, як наші діти. У цьому році коледж відсвяткував  десятиріччя діяльності. Керівник подякувала всім, хто сприяв успіху даного центру підготовки медичних сестер. А ще останні три роки коледж виборює першість серед 122 медичних навчальних закладів України I-II ст. за результатами державного ліцензійного іспиту «Крок» для отримання диплому. Все це плоди старань «наших дітей» і педагогів, пояснила Віра Дмитрівна.

Харків пишається талановитими студентами, серед яких є підопічні медичного коледжу ХМАПО. Це - кращий волонтер  Харкова 2011 р., учасник Євро-2012 Ігор Орлов; переможниця (друге місце) в регіональному конкурсі професійної майстерності 2011 р. Ліля Махортова; відмінниця, голова студентського самоврядування Оля Долгова та інші.

Для студента-медика практика - важлива справа і коледж підтримує добрі стосунки з 3,7, 8, 13 клінічними лікарнями, перинатальним центром, міськими поліклініками № 3і № 9, іншими провідними ЛПЗ.  Студентам дуже подобається проходити там виробничу практику, бо їх привітно зустрічають і багато чому навчають корисному з догляду за хворими. А  наставницями є старші та головні медичні сестри, які успішно  навчалися і здобули в  медичному коледжі ХМАПО освітній ступінь медсестри-бакалавра. Віра Дмитрівна висловила вдячність за це керівництву провідних лікувальних закладів.

І ось подано команду першокурсникам. Бачу, як всі гордо одягають білосніжні халати з емблемою віднині їхньої Альма-матер і радісно крокують на сцену. Старшокурсники вручають початківцям символічні атрибути – вогонь знань, ключ до знань і обов’язково студентський квиток. Під чудесну мелодію лунає директорська настанова: «У добру путь!».

Наш кореспондент

Символ достатку і добробуту – коровай. Вручено директору Медичного коледжу, доценту Вірі Дмитрівні Гірці.

Викладач медичного коледжу, кандидат медичних наук Ніна Іванівна Прилипська провела перший урок

"Здоровий спосіб життя - запорука щасливого майбутнього".

Легендарні жінки, які присвятили своє життя Богу і Милосердю – Флоренс Найтінгейл, Даша Севастопольська та

Мати Тереза.

Першокурсники вперше одягнули білі халати – символ духовної чистоти, щедрості, готовності віддавати себе людям.

Запалав священний вогонь знань, який ніколи не згасає і завжди освітлює тернистий шлях навчання першокурсників.

Студентам вручили символічний студентський квиток і ключ знань – розпочалося складне і цікаве студентське життя.